Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlépe placení fotbalisté světa


fernando_tores.jpgČeský fotbalový brankář Petr Čech je podle portugalského webu Futebol Finance třicátým nejlépe placeným fotbalistou světa. Roční příjem šest milionů eur (cca 145 milionů korun) jej řadí spolu s Ikerem Casillasem (Real Madrid) a Gianluigim Buffonem (Juventus Turín) na první místo mezi gólmany. Nejlépe placeným hráčem je s 12 miliony eur (290 milionů korun) Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

Do stovky nejvíce vydělávajících fotbalistů se dostali jen čtyři hráči působící mimo Evropu. A to Ronaldinho, kterému Flamengo platí pět milionů eur, David Beckham z Los Angeles Galaxy (4,5 milionu), Deco z Fluminense (4 miliony) a Thierry Henry z New York Red Bulls (3,8 milionu).

Ostatní nejlépe placení hráči jsou z pětky nejsilnějších evropských lig. Až na dvě výjimky. Těmi jsou Kevin Kuranyi, kterému Dynamo Moskva platí 5,5 milionu, což ho řadí na 37. místo, a Craig Bellamy z Walesu, který bere v druhé anglické lize v Cardiffu City 4,3 milionu a je na 77. pozici mezi nejlépe placenými hráči.

Celkové druhé místo v žebříčku patří Lionelu Messimu z Barcelony (10,5 milionu), o třetí pozici se dělí Fernando Torres z Chelsea překvapivě se záložníkem Yayou Tourém z Manchesteru City. Naproti tomu vicemistr světa a jeden z nejlepších tvůrců hry současnosti Wesley Sneijder má se čtyřmi miliony až 86. nejvyšší plat. Kapitán Barcelony Carles Puyol je osmačtyřicátý.

 

Nejlépe placení fotbalisté podle webu Futebol Finance

Pořadí

Jméno

Fotbalový klub

Plat v mil. eur

1.

Cristiano Ronaldo

Real Madrid

12

2.

Lionel Messi

FC Barcelona

10,5

3.

Fernando Torres

Chelsea

10

 

Yaya Touré

Manchester City

10

5

Wayne Rooney

Manchester United

9,5

6.

Kaká

Real Madrid

9

 

Zlatan Ibrahimovic

AC Milán

9

8.

Emmanuel Adebayor

Real Madrid

8,5

9.

Carlos Tévez

Manchester City

8

 

Samuel Eto'o

Inter Milán

8

 

Frank Ribéry

Bayern Mnichov

8

30.

Petr Čech

Chelsea

6

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 18725
Měsíc: 162
Den: 1